Kopenhagos atliekos laikomos maišuose, kadangi atliekų deginimo jėgainė neveikia

Naujoji Kopenhagos atliekų deginimo jėgainė, kuri dažnai yra pateikiama kaip atliekų deginimo jėgainės pavyzdys Lietuvai, po virtinės techninių problemų neveikia ir kaupia atliekų pilnus maišus, praneša Finans.

Tai buvo brangiausias atliekų šalinimo įrenginys kada nors pastatytas Danijoje. Birželio mėnesį sugedo dalis įrenginio ir todėl savivaldybei priklausantis jėgainės operatorius – Amager Resursų Centras (ARC) buvo priverstas kreiptis dėl ypatingo leidimo saugoti didelius atliekų kiekius. „Vienas iš tiekėjų susidūrė su daugybę iššūkių ir to pasekoje dalis įrenginio neveikė“ Finans pranešė ARC operacijų direktorius Larsas Weisas. Remiantis technine ataskaita, problemos susijusios su vandens tiekimo siurbliais paralyžavo atliekų deginimo jėgainės veiklą dar birželio 27 d.

Vienas iš dviejų Amager Bakke deginimo įrenginių buvo suremontuotas maždaug po dviejų savaičių ir remiantis ARC pateikiamais duomenimis veikė pilnu pajėgumu. ARC tikisi, kad antrasis deginimo įrenginys pradės veikti šią savaitę.

Tai ne pirmosios techninės problemos su kuriomis susiduria šis, prestižiniu laikomas projektas, kuris naudoja aplinkai palankiausias ir ypatingai sudėtingas technologijas, o taip pat ant stogo turi įrengtą 90 m slidinėjimo trasą. Pasak Finans, praėjusį rudenį amerikiečiams priklausantis ir Esjberge įsikūręs B&W Vølund dėl techninės klaidos (atsiradusios dar atliekų deginimo jėgainės projektavimo stadijoje) prarado dešimtis milijonų eurų. Dėl šių problemų lėšas prarado ir savivaldybės valdomas ARC.

Daugiau informacijos: https://goo.gl/azA2f9

 

Leave a Reply