Nyderlanduose diegiamos naujos pakuočių perdirbimo technologijos

Kirstin Linnenkoper straipsnio vertimas iš Recycling International svetainės.
Nyderlanduose apie 10 % namų ūkiuose susidarančių plastikinių pakuočių atliekų kiekio sudaro PET tipo plastikiniai padėklai. Pastaraisiais metais šių atliekų kiekis didėjo ir planuojama, kad jis didės ir toliau. Reaguodama į susidariusią situaciją Nyderlandų įmonė „4Pet Recycling“ kuria pirmąją perdirbimo įmonę, kurioje PET tipo plastikiniai padėklai bus perdirbami, o galutinis produktas naudojamas maistui skirtoms pakuotėms.
Planuojama, kad gamykla bus atidaryta 2018 m. viduryje Duiveno mieste. Perdirbimo gamykla dalinai finansuojama Nyderlandų Pakuočių Atliekų fondo.
Nyderlandų Pakuočių Atliekų fondo direktorius Cees de Mol van Otterloo tiki, kad technologija išspręs šiuo metu kylančias PET tipo plastikinių padėklų perdirbimo problemas. Šiuo metu PET tipo plastikiniai padėklai yra perdirbami kartu su PET tipo buteliais, tačiau PET tipo plastikinių padėklų kiekis yra ribojamas siekiant išsaugoti PET tipo butelių kokybines savybes.
PET tipo plastikiniai padėklai yra lengvai išrūšiuojami is bendro komunalinių atliekų srauto ir gali būti perdirbami išsaugant pradines žaliavas. Todėl tai yra puikus žiedinės ekonomikos pavyzdys, nes siekiant išsaugoti resursus tos pačios medžiagos yra grąžinamos į tiekimo grandinę bei yra pagaminami tokie patys produktai.