September 3, 2017

MAŽESNIS VARTOJIMAS

Kas turėtų pasikeisti, kad naudojant mažiau ekonominė sistema veiktų stabiliai?

Patraukli etinė pozicija pateikia mums išeitį: mes visi galime pakeisti savo gyvenimo būdus ir naudoti truputį mažiau. Bet vieno žmogaus pajamos yra kito asmens išlaidos, todėl naudojant mažiau mes artėjame prie recesijos.

Jei sugebėsite pažvelgti plačiau, o ne tik iš vieno asmens perspektyvos, tai suvoksite, kad reikia globalių sprendimų. Vieno asmens gyvenimo būdo pasikeitimas yra savaime pozityvus, tačiau jei taip pradeda elgtis kiekvienas, tai tada atsiranda ekonominių problemų.

UŽDUOTIS. Sugrįžkime prie klausimo „kas turėtų pasikeisti, kad naudojant mažiau sistema visvien funkcionuotų gerai?“ Turėtume išsiaiškinti kaip verslas veikia. Ar yra išeitis užtikrinti pinigų srautus sistemos viduje nenaudojant naujų resursų? Idėja yra neparduoti produktus, bet parduoti paslaugas, kurios yra skirtos tiems produktams, pvz. automobilių dalinimosi verslas, o ne naujų automobilių pirkimas. Ir žinoma, kad tie automobiliau turi būti suprojektuoti taip, kad žaliavų būtų naudojama kuo mažiau. Tai tėra pavyzdys. Jūsų užduotis sugalvoti kuo daugiau tokių pavyzdžių.