ES žaliavų įvertinimas

Turino Politechnikos Institutas pernai Europos Komisijai atliko Europos Sąjungos naudojamų žaliavų įvertinimą. Kuris gali padėti ES  pereitį į žiedinę ekonomiką.  Priklausomai nuo medžiagų kritiškumo ir tvarumo lygmes, politikų lygmenyje turėtų būti priimami sprendimai padedantys vienoms ar kitoms žaliavoms geriau cirkuliuoti mūsų ekonomikoje.

Tolesni identifikuoti žingsniai, kurie skatintų žiedinę ekonomiką:

  • ES prioritetai turėtų koncentruotis labiau link produkto, jo surinkimo ir perdirbimo. Efektyviam perdirbimui reikia daug žinių apie produkte esančius komponentus  ir tai negali būti pasiekta be atskiro surinkimo.
  • Bet kuriuo atveju, koncentracija į produktą turėtų spręsti mažą produktų atgavimo procentą. Kritiškai svarbu užtikrinti, kad žemos kokybės perdirbimas arba vengimas perdirbti pagal administracines ir teisine spragas nebesitęstų kaip pigiausias variantas.
  • ES turėtų adekvačiai įvertinti ES “Kritinės Metalurgijos Infrastruktūros” svarbą, ir pasvarstyti apie jos sustiprinimą, nepaisant to, kad ji šiuo metu nėra pirmo svarbumo.
  • Produktų dizainas turėtų įtraukti ir perdirbimo kompleksiškumą, kad nesusidarytų  medžiagų rinkiniai, kurių neįmanoma arba neekonomiška perdirbti, bei sujungimai, kurie trukdytų perdirbimui.
  • Vystymas efektyvių perdirbimo technologijų reikalauja svarių investicijų. Ypatingai tas galioja kritinėms medžiagoms. Žiedinės ekonomiko politika turi parodyti, kad visos įmonės, kurios stengsis prisidėti prie žiedinės ekonomikos bus įvertintos.
  • Horizontas 2020 programa turėtų įtraukti paramą kritinių medžiagų atgavimo ir perdirbimo tyrimams bei vystymui.