
Tasmanijos universiteto tyrėjai rado 14 skirtingų mažesnio nei 5 mm plastiko dalelių lede. Manoma, jog tai buvo aptikta pirmą kartą. Anksčiau plastikas Antarktikoje buvo rastas paviršiniuose vandenyse, nuosėdose ir sniege. Šis naujas atradimas gali reikšti, jog regione gyvenantys kriliai, kurie minta lede esančiais dumbliais, susiduria su plastiku.
96 plastiko dalelės, kurių skersmuo yra mažesnis nei 5 mm, buvo rastos ledo branduolyje (iškasta ir laikoma Tasmanijoje nuo 2009 m.). Iš viso buvo rasta 14-a skirtingų dalelių; 12 dalelių viename litre vandens.
Plastiko kilmė gali būti turistų bei tyrėjų rūbai ir įranga. Taip pat nemažai plastiko gali susidaryti žuvininkystės industrijoje.
Originalus straipsnis: https://www.theguardian.com/world/2020/apr/22/microplastics-found-for-first-time-in-antarctic-ice-where-krill-source-food