Greenpeace pripažino Utenos trikotažą pirmąja pasaulyje tvaria tekstilės įmone

Tarptautinė aplinkosaugos organizacija Greenpeace Utenos trikotažą pripažino kaip pirmą ir kol kas vienintelę pasaulyje veikiančią tekstilės įmonę, kuri pritaikė geriausias toksiškų medžiagų atsisakymo, sąžiningumo ir skaidrumo praktikas. Greenpeace jau gamina savo vardines maikutes ten.

Atitikdami mados rinkos tvarumo standartą, Utenos trikotažas naudoja ekologiškai išgautas žaliavas, gamina ir testuoja prekes be toksiškų chemikalų, sąžiningai moka ir atvirai pristato, kaip veikia.

2011 m. Greenpeace paskelbė, jog nebeprekiaus tekstilės prekėmis tol, kol prekės ženklai atvirai neįrodys, jog gamyboje nenaudoja ir vėliau neskleidžia iš produktų jokių pavojingų cheminių medžiagų. 2018 m. ši organizacija kartu su Utenos trikotažu paleido testinį projektą, kuris leido išvystyti naują “Textiles Procurement Trial Standart” 2019 m., ir nuo to laiko įrodė, jog yra įmanoma vykdyti industrinio lygio tesktilės gamybą, vadovaujantis ambicingais aplinkosaugos standartais.

Visas straipsnis: https://www.15min.lt/en/article/tribune/greenpeace-utenos-trikotazas-becomes-the-first-producer-in-the-world-to-fully-comply-with-organization-s-environmental-standards-1240-1280956?fbclid=IwAR2p-Ku4lY_BJ1SJoE_1hXWm0jxkwKcOibpKREbzr_wLrTJJNpK5yJ4875o