Vienkartiniams kavos puodeliams – depozitas!

Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad tik 10 % kavą vartojančių žmonių išmeta vienkartinius popierinius kavos puodelius į tam skirtus konteinerius. Dauguma kavą perkančių žmonių tai daro skubėdami ir pačią kavą vartoja ne pirkimo vietoje. Nepaisant to, apklausos rodo, kad net pusė apklaustųjų Didžiosios Britanijos kavos vartotojų mano, kad jų vienkartiniai kavos puodeliai yra perdirbami, nors iš tiesų perdirbami tėra tik 0,25 %.

Tyrimas taip pat parodė, kad iš apklaustųjų

  • 89 % mano, kad vienkartinių kavos puodelių perdirbimas yra kavinių atsakomybė
  • 92 % teigė, kad būtų svarbu, jeigu jie galėtų išmesti vienkartinius kavos puodelius į dabar veikiančią perdirbimo sistemą (popieriui skirtus konteinerius)
  • 61 % nurodė, jog vienkartinių popierinių kavos puodelių perdirbimo galimybė yra svarbu renkantis kavinę

Lietuvoje jau daugiau nei metus veikia depozito sistema, kuri planuoja šiais metais daugumai pakuočių pasiekti 90 % surinkimą.

Vienas iš galimų vienkartinių kavos puodelių sprendimų – depozito sistema su reikalavimu kiekvienai kavą vienkartiniuose puodeliuose parduodančiai vietai nuo tam tikro ploto turėti tokių puodelių surinkimą. Kitas – daugkartinio kavos puodelio įvedimas su depozitu.

Berlyne yra svarstoma daugkartinio puodelio su depozitu įvedimo schema, o Freiburge tokia sistema jau yra bandoma 16 kavinių (depozitas – 1 Euras).