10 daiktų, kuriuos geriau nuomotis nei pirkit

Nuomotis galima ne tik būstą ar filmus. Tokia kultūra populiarėja ir Lietuvoje. Ir tai pagrinde dėl ekonominių priežasčių – tiesiog neapsimoka pirkti daiktą, juo naudotis kartą, ir po to metams užkišti į sandėliuką.

Automobilis

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose pilna galimybių rinktis kelionei automobilį nuomai. Net ir elektromobilį taip reikšmingai sumažinant neigiamą poveikį aplinkai. Vilnius dėl didelio tokių automobilių kiekio net yra tapęs šios srities vienu iš lyderių pasaulyje. Lietuvoje tokias paslaugas teikia Spark ir Citybee.

Proginiai drabužiai

Kai kurie vakarai būna šventiniai, tačiau pirkti drabužius, tokius kaip smokingas ar vakarinė suknelė yra labai brangu, ypač kai jie užsidedami tik vieną kartą ir po to užima vietą drabužinėje. Priešingu atveju madingumo kaina, kai tiek daug pigių drabužių, gali būti siejama su klimato kaita, tarša ir žmonių išnaudojimu.

Bushcraft Kit used on Woodland Ways trip | Subscribe to my n… | Flickr

Stovyklavimo įranga

Laiko leidimas gamtoje yra nepakartojamas, bet tam dažnai reikia įrairios specializuotos įrangos. Stovyklavimo įranga, o ypatingai kokybiška, kuri nėra vienkartinė ar greitai lūžtanti, kainuoja iš tiesų daug. Jeigu stovyklavimas ar keliavimas gamtoje nėra gan dažna veikla, tokios įrangos turėjimas yra visiškai perteklinis. Daugybė parduotuvių ir platformų pilnai gali išsinuomoti visą reikiamą įrangą ir inventorių, kurio gali prireikti tai konkrečiai išvykai.

Knygos (ir vadovėliai)

Skaitymas atveria naujus horizontus, tad bibliotekos yra puikus knygų dalinimosi pavyzdys: jos yra nemokamos ir dažniausiai paprasta surasti reikiamą knygą. Prieš perkant bet kokią ne naują knygą, vertą apsvarstyti apsilankymą bibliotekoje. Tas pats galioja ir vadovėliams. Dažnu atveju jie gali būti itin brangūs, o bus naudojami tik labai trumpą laikotarpį.

Įrankiai

Gražiai atrodantys namai yra svarbūs daugeliui ir grąžinti pirminį žavesį ar tiesiog noras atsinaujinti skatina darytis namuose remontus. Jie dažniausiai daromi vieną, retesniais atvejais, kelis kartus per dešimt metų. Daugumą kokybiškų įrankių patogu išsinuomoti ir panaudoti tam trumpam remonto laikotarpiui. Kiekvienas toks įrankis dažniausiai ir užima nemažą tūrį, tad turint keletą, reikėtų nemažai vietos namuose, sandėliuke ar garaže.

Fotoaparatas ar video kamera

Ne vienas turime užfiksuotą kadrų, kurie yra verti milijonų. Ir tam pilnai pakanka šiuolaikinių mobiliųjų telefonų. Kartais norisi tuos kadrus užfiksuoti tam tikromis progomis, pvz. kelionėse. Gera foto ir vaizdo įranga kainuoja išties nedaug, tad prieš perkant verta pasvarstyti kiek dažnai ji bus naudojama.

Baldai

Trumpalaikė būsto be baldų nuoma? Noras neapsistoti prie vienų baldų ar neapsisprendžiate kokių norite? Tuomet baldų nuoma yra puiki išeitis, galima ne tik trumpam laikui turėti norimus baldus, bet ir išbandyti pačius įvairiausius. Lietuvoje tai yra sparčiai plintanti sritis ir jau galima rasti kiekviename didžiajame mieste.

Sodo erdvė

Kyla noras kažką užsiauginti pačiam? Vietoje mažyčio vazonėlio, galima paieškoti šalia esančio bendruomeninio sodo/daržo ir jame išsinuomoti plotą. Tokie po truputį plinta didžiuosiuose miestuose ir leidžia būtų gyventojams turėti savo daržovių. Dažnai juose taip pat yra suteikiami ir visi reikalingi įrankiai sodo/daržo priežiūrai.

Kalėdų eglutė

Kokios Kalėdos be Kalėdų eglutės? Tačiau ne kiekvienam norisi turėtų eglę visus metus ar kas kartą pirkti vienkartinę eglę, kuri po to yra sudeginama ar virsta kompostu. Išeitis išsinuomoti eglutę šventiniu periodu, kuri gali būti pageidaujamo aukščio, pločio ar net spalvos.

.. ir bet ką

Lietuvoje daugėja platformų, kurios iš esmės suteikia galimybę kiekvienam išnuomoti savo daiktus ar surasti išsinuomoti bet kokį daiktą ar tai būtų vikingų šaškės ar pripučiama pilis. Jeigu naudojama tik vieną ar du kartus per metus, verčiau nuomotis nei turėti ir nesukti galvos dėl daikto kainos, jo gamybos poveikio aplinkai ar kiek užims vietos sandėliavimas.