2012 m. spalio 14 d. kartu su Seimo rinkimais Lietuvoje įvyko referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybos. Net 62,68 % pasisakė prieš ir atominė jėgainė nebuvo pradėta statyti.
Esant rekordinėms elektros kainos Lietuvoje (2022 m. liepą ji buvo virš 300 EUR/Mhw, palyginimui 2021 m. vidurkis – 90 Eur/Mhw) ir ir Europoje netyla kalbos, kad visgi reikėjo Lietuvoje pastatyti naują atominę jėgainę. Tik kiek visa tai būtų kainavę? Pasak energetikos ministro Dainiaus Kreivio, apskaičiuota naujos atominės elektrinės kaina būtų apie 68 Eur/Mwh. Remiantis pastarųjų metų Suomijos ir Prancūzijos patirtimi, kuomet atominių jėgainių statybos kaštai išauga 3-4 kartus galima drąsiai tikėtis, kad ta suma būtų siekusi apie 200 Eur/Mwh. Palyginimui ankstesnių metų vidutinės elektros kainos Lietuvoje:
Tuo metu Lietuvoje jau kuris laikas vystėsi vėjo energetika ir VERT 2013-2015 m. buvo išdalinusi fiksuotą paramą vėjo jėgainėms jungiamoms prie Lietuvos perdavimo tinklų:
Konkreti ir tinkama kaina vėjo elektros vystytojams buvo apie 71 Eur/Mhw be PVM dar 2013 m. Ir tokių vėjo elektrinių buvo galima pastatyti labai daug.
VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia Lietuvos politikus pamiršti kalbas apie atominę energetiką ir toliau aktyviai skatinti atsinaujinančią vėjo ir saulės energetiką šalinant bereikalingus barjerus.