Žiedinės ekonomikos ir beatliekės visuomenės seminarai

Žiedinė ekonomika yra traktuojama kaip panacėja siekiant išsaugoti baigtinius planetos išteklius. Dabartinė linijinė ekonomika, kuri remiasi „imk-gamink-išmesk“ principu, sukuria didelius kiekius atliekų, kurie yra sudeginami arba išvežami į sąvartynus. Taip prarandamos vertingos medžiagas, kurios dar ilgai galėtų būti naudojamos.
VšĮ “Žiedinė ekonomika” ekspertų parengto interaktyvaus seminaro metu, vykusio Vilniaus Radvilų gimnazijoje, mokiniai buvo supažindinti su žiedinės ekonomikos koncepcija, išreikšta per atliekų minimizavimo procesus bei produktų ir išteklių vertės išlaikymą. Tai buvo jau šeštoji su žiedinės ekonomikos koncepcija supažindinta mokykla. Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla, Vilniaus Laisvės gimnazija, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras, Senvagės gimnazija ir Vilniaus Lazdynų mokykla tai – mokymo įstaigos, kurių mokiniai aktyviai dalyvavo interaktyviame seminare.
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos ir energetikos departamento Aplinkos apsaugos skyriaus finansuojamas visuomenės aplinkosauginio švietimo projektas „Žiedinė ekonomika ir beatliekė visuomenė gimnazistams“ siekia paskatinti moksleivius ir gimnazistus aktyviai diskutuoti ir įsitraukti į žiedinės ekonomikos klausimų sprendimą.
Skatiname prisijungti mokyklas, kurios dar nepareiškė noro bendradarbiauti. Projektas vyksta iki gruodžio 15 d. Papildoma informacija: rasa@circulareconomy.lt