Apsilankymas Austrijos 48er-Tandler naudotų daiktų parduotuvėje

Austrijos sostinėje Vienoje veikia išskirtinė parduotuvė pavadinimu 48er-Tandler. Ten galima rasti puikių pasiūlymų, vintažinių baldų, servizų, drabužių, knygų, sporto įrangos ir dar daug ko. O svarbiausia, kad viskas jau prieš tai buvo naudota, bet prikelta naujam gyvenimui.

Naudotų daiktų pakartotinis naudojimas, visų pirma, prisideda prie mažesnio atliekų kiekių ir mažesnio naujų žaliavų naudojimo, o tuo pačiu – mažesnio neigiamo poveikio klimatui. Aplinkosauginė nauda eina kartu su finansine nauda, nes visi daiktai kainuoja simboliškai ir prisideda prie įvairiausių socialinių projektų, tokių kaip TierQuarTier Vienna.

Skaičiuojama, kad Vienoje kasmet apie 130 000 tūkstančių įvairių dar tinkamų naudoti daiktų yra išmetami. Per iniciatyvą 48-er Tandler pavyksta nemažai tokių daiktų išgelbėti iš stambiagabaričių atliekų aikštelių, atskirai renkamų specialių naudotų nereikalingų daiktų dėžių, pamestų, bet nesusigrąžintų daiktų ir įvairiems Vienos savivaldybės departamentams nebereikalingų daiktų.

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia Vilniaus miesto savivaldybę kartu sukurti panašų naudotų daiktų prekybos centrą Vilniuje!