Vokietijos ekodizaino pažibos 2022

Nuo 2012 m. Vokietijos aplinkos apsaugos agentūra, kartu su Tarptautiniu Berlyno dizaino centru, teikia Vokietijos Ekodizaino apdovanojus už įpatingus pasiekimus ekologiniame dizaine. Nominantai skirstomi į keturias kategorijas: produkto, paslaugos, koncepto ir jauno talento. Net 300 projektų iš įvairių įmonių, dizaino, inžinerijos ir architektūros biurų bei tyrimų institucijų dalyvavo šių metų konkurse. Atrinktos nominacijos yra pasiekiamos čia.

Įvertinę nominantus, pateikiame mūsų manymu verčiausius ekodizaino sprendimus:

ANYO šviestuvų linija

LED šviestuvas pagaminta iš perdirbtų medžiagų ir itin paprastos konstrukcijos, kad sugedus, nesunkiai galima susitaisyti net be įrankių.

HIIVE

HIIVE avilys suteikia bitėms geresnius, labiau jų poreikiams pritaikytus namus, priešingai nei įprastiniai aviliai. HIIVE atkartoja medžių drevių (natūralios bičių buveinės) mikroklimatą. Tokio avilio charakteristikos turi teigiamą poveikį bičių sveikatai. HIIVE yra pagamintas tik iš perdirbtų ir natūralių medžiagų.

V–Locker AG

Automatizuota dviračių parkavimo sistema užtikrina saugų klimatui draugišką judumą. Vienoje tokioje sistemoje galima sutalpinti iki 60 dviračių. Integruojant į miesto aplinką, galima rinktis iš keletos skirtingų fasadų bei stiklo, saulės ar medžio apdailos. Viskas valdoma programėle.

Vėjo jėgainės: surenkamas blokinis pagrindas

Surenkami blokiniai vėjo jėgainių pagrindai daro vietoje liejamus pagrindus atgyvena. Iš anksto pagamintos dalys – jokių cemento maišymo brigadų ir kokybės problemų. Joms reikia maždaug 70 % mažiau cemento, gali būti pristatytos su 40-čia standartinių sunkvežimių ir sujungtos per savaitę. Papildomai, jos gali būti išardytos ir perdirbtos nepalikdamos pėdsako.

reverse supply

Savo platformoje, reverse.supply siūlo efektyvų sprendimą mados prekių pardavėjams pradėti bei plėsti savo naudotų daiktų parduotuvę arba tvarkytis su su grąžintomis prekėmis tvariu ir ekonomiškai racionaliu būdu. Patys reverse.supply yra pasirengę paimti, paruošti, patalpinti internetinėje parduotuvė ir išsiųsti naudotus daiktus.

Circuform

Ši kėdė yra pirmoji užstatinė Nyderlandų kėdė, kuri gali būti sugrąžinta bet kuriuo metu į vietinę Circuform parduotuvę ar surinkimo vietą. Grąžinamos kėdės yra apžiūrimos, taisomos (jeigu reikia) ir vėl parduodamos su užstatu. Sulūžusios dalys yra naudojamos naujų kėdžių gamybai. Susidedančios viena ant kitos ir gaminamos su nedaug medžiagų, šios kėdės yra tvarios ir pilnai perdirbamos. Siekiama išlaikyti nedidelį poveikį aplinkai gamybos metu.

2harvest – OPV-Greenhouse film

Tvirta ir lanksti 2harvest šiltnamio plėvelė pagaminta iš PET su kartu integruotais organiniais fotovoltiniais elementais. Plėvelė gali atlaikyti stiprius vėjus ir lietų, o esant poreikiui būti pilnai pakeista ir perdirbta.

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia Lietuvos aplinkos apsaugos agentūrą organizuoti panašų konkursą Lietuvoje.