Daugkartinė pakuotė.. prekybos centre!!!

Prekybos centrų tinklas Tesco nuo rugsėjo 13 dienos pradėjo 10-yje parduotuvių Anglijoje pilotą kartu su daugkartinės pakuotės platforma Loop. Pirkėjai įsigyje produktus daugkartinėje pakuotėje, galės ją sugrąžinti ir atgauti užstatą.

Pilote dalyvaujančiose parduotuvėse galima rasti 88 skirtingų produktų iš šių gamintojų: Alberto Balsam, Bisto, BrewDog, Bulldog Skincare, Carex, Coca Cola, Dr Will’s, Ecover, Fever-Tree, Finish, Good4U, Hardys, Mackays, Heinz, Meridian, Mud House, Naked Noodle, Original Source, Persil, Quaker Oats, Radox, Simple, Sipsmith and Tetley. Visų šių produktų daugkartinė pakuotė yra iš aliuminio, stiklo, plieno arba specialaus plastiko. Pats prekybos centrų tinklas Tesco į apyvartą paleido 35 savo prekės ženklu pažymėtas prekes daugkartinėse pakuotėse.

Kiekvienoje parduotuvėje yra “grąžinimo vieta”, kur pirkėjai gali sugrąžinti daugkartinę pakuotę, kuomet suvartotojo joje esantį produktą. Kiekvieną kartą pirkdami, vartotojai sumoka nedidelį užstatą už daugkartinę pakuotę, kurį po to atgauna, kuomet sugrąžina pakuotę.

Sugražintos pakuotės yra surenkamos iš parduotuvių, nugabenamos į tam skirtą valyklą, kurią valdo higienos specialistai iš Ecolab, išvalomos ir paruošiamos naujam naudojimo ciklui. Pakuotės tuomet keliauja pas gamintoją, užpildomos ir siunčiamos atgal į parduotuvę.

Kiekvienos prekės daugkartinėje pakuotėje kainos yra panašaus lygio kaip ir vienkartinėje pakuotėje. Užstato dydis svyruoja nuo 0.2 svaro už kiekvieną daugkartinę pakuotę ir yra susigrąžinamas, kuomet grąžinama pakuotė.

Apie pačią Loop sistemą, jau kuris laikas veikiančią pristatymo į namus iš Tesco principu pasakoja viena iš naudotojų:

https://youtube.com/watch?v=TxivqF93qhI

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia Lietuvos prekybininkus ir gamintojus nestovėti vietoje ir pradėti naudoti daugkartines pakuotes. Taip bus sukuriamas mažesnis neigiamas poveikis aplinkai bei patenkinami šiandienos vartotojo poreikiai.