
Lietuvoje šiuo metu visi vėjo parkai yra sujungti į elektros perdavimo tinklą ir siekia 509 MW (Energetikos ministerijos duomenimis pajungta 568 MW – dalis gal tiesiog sustabdyta ir negamina kaip kad šalia Ukmergės esantis vėjo parkas?). Žiūrint į pasirašytas sutartis, remiantis energetikos ministerijos duomenimis, yra suplanuota 238 MW į skirstomąjį tinklą ir net 1903 MW į perdavimo tinklą.

Atsižvelgiant į tai, kad prisijungimo metu perdavimo/skirstymo tinklas yra rezervuojamas tam tikrai galiai yra naudinga, kad tokia galia būtų išnaudojama kuo efektyviau. Vėjo jėgainės instaliuota 1 kW galia per metus generuoja apie 4000 kWh, tuo metu saulės – apie 1000 kWh. Deja, paveikti kiek vėjas pus ar saulė švies galimybių nėra, tad galimas variantas siekiant kuo efektyviau išnaudoti esamus elektros tinklus – hibridinės jėgainės, kuomet kombinuojamos vėjo ir saulės elektrinės. Kai kuriais atvejais kartu su baterijomis.
Saulės energijos pasiskirstymas per metus atrodo maždaug taip:

Tuo metu vėjo energijos pasiskirstymas svyruoja reikšmingai labiau ir yra sunkiai prognozuojamas. Tačiau dėl judančių oro masių aktyvumo vėjo greitis šaltuoju metų laiku 1 – 2 m/s didesnis negu šiltuoju periodu. Dėl klimato kaitos vėjai net kiek susilpnėjo:

Prijungiant saulės elektrines taip pat galima pailginti generacijos laikotarpį kombinuojant į pietus nukreiptą ir 35 laipsnių kampu laikomas saulės elektrines kartu su vertikaliomis rytų-vakarų saulės elektrinėmis:

Lietuvoje “Ignitis renewables” Tauragėje kuria pirmąjį hibridinė saulės ir vėjo elektrinių parką, kuriame prie jau 10 metų veikiančių 10 MW vėjo jėgainių prijungiamas 22 MW saulės elektrinių parkas. Latvijoje “Ignitis renewables” planuoja įsigyti didžiulį vėjo ir saulės elektrinių parką, į kūrį investicijos sieks apie 270 mln. Eur.
Akivaizdu, kad dėl skirtingų generacijų apsimoka sujungti vėjo ir saulės elektrines efektyvesniam elektros tinklų išnaudojimui. Deja, visos į tinklus paduodamos saulės pajėgumų rezervacijos (2 GW lubos) jau yra išnaudotos. Belieka statyti saulės elektrines gaminantiems vartotojams ir tuomet jeigu bendri pajėgumai su vėjo jėgainėmis bus viršyti leidžiamus, dirbtinai stabdyti vėjo pajėgumus. Tam dar reikia energetikos ministerijos leidimo gaminantiems vartotojams pirkti elektros energiją iš prie skirstomųjų tinklų prijungtų saulės parkų.