ES klimato tikslai – ar jie pakankami?

Žvarbų gruodžio penktadienio (2020-12-11) rytą mus pasiekė žinios iš Briuselio, kad ES lyderiai pritarė Europos Komisijos pasiūlymui dėl klimato veiksmų tikslų. Vadovaujantis jais, bus siekiama, kad kiekviena Europos Sąjungos šalis narė 2030 m. sumažintų savo ŠESD išmetimus 55 % lyginant su 1990. Tai yra reikšmingas žingsnis į priekį, nes dar prieš 5 metus tokie tikslai atrodė neįmanomi. Tačiau at jie pakankami? Dar prieš kelis mėnesius kartu su Aplinkosaugos koalicija kvietėme Lietuvos NVO prisijungti ir paskatinti Baltijos šalių lyderius siekti bent 65 % ŠESD sumažinimo. Esant mažesniems tikslams, Paryžiaus susitarimo tikslų – temperatūros augimas mažesnis nei 1.5 C – įgyvendinimas yra neįmanomas!

Daug kas galvoja, kad Europos Sąjunga su savo klimato ambicijomis yra lyderiaujanti Vakarų pasaulyje. Tačiau taip nėra. Didžioji Britanija užsibrėžė iki 2030 m. sumažinti savo ŠESD pėdsaką 68 % lyginant su 1990 m. Tai yra net ambicingiau nei prašo Europos aplinkosaugos NVO bendruomenė. Tiek kiek Didžiosios Britanijos lyderis Borisas Johnsonas yra spalvingas tiek pat ir ambicingas!

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia Europos Sąjungos ir Lietuvos politikus būti ambicingiems ir sekti Didžiosios Britanijos pavyzdžiu.