Pakartotinis sportbačių naudojimas? Taip!

Kasdieninis judėjimas yra vienas iš geriausių būdų apsisaugoti nuo ligų. Pasak biologijos mokslų daktaro Alberto Skurvyno, jėgos ir aerobiniai praktimai 30-50 % sumažina tikimybę susirgti apie 40-čia lėtinių ligų, mažina uždegiminius procesus organizme, stimuliuoja.

Kviečiame visus nuolat judėti! Gali kilti klausimų ar galima tą padaryti su tvaria avalyne? Kol kas, deja, nėra beveik jokių galimybių perdirbti sportbačius. Šaunu, kad dalis sportbačių gamintojų imasi naudoti atsinaujinančias ar antrines žaliavas. Tuo pačiu ne visi iš mūsų savo avalynę sudėvime iki visiškai nenaudojamos. Tokia avalynė dar galėtų būti tinkama naudoti ir naudoti..

Nike nusprendė pabandyti pakeisti tai ir paleido Nike refurbished programą. Planuojama, kad iš pradžių tai veiks 12-koje parduotuvių ir bus plečiama. Savo Nike sportbačius atnešęs klientas taip pat gaus 5 dolerių nuolaidą ar lojalumo taškų. Gautieji batai bus apžiūrimi, paruošiami pakartotiniam naudojimui ir parduodama pagal savo nudėvėjimo lygmenį: kaip nauji, švelniai dėvėti ar kosmetiškai pažeisti.

Panašias programas jau taiko ir kitos įmonės, tokios kaip Levi’s ir Patagonia.

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia įmones būti tvariomis, nedalinti tuščių greenwashing pažadų, o realiai veikti. Su mielu noru pasidalinsime Jūsų istorijomis!