Pakuočių žymėjimo absurdas

Lietuvos teisėkūros institucijų laikas Lietuvoje yra labai brangus ir jis galėtų būti išnaudojamas reikalingų teisės aktų leidybai. Deja, tai yra labai toli nuo realybės.

Pastaruoju metu Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komitete buvo svarstomi pakeitimai dėl pakuočių ir pakuočių atliekų. Būtina transponuoti Europos Sąjungos direktyvą dėl vienkartinio plastiko. Tuo pačiu, gretimai, keliauja ir absurdiški pasiūlymai, kilę iš Aplinkos ministerijos.

Vietoje to, kad visos pakuotės būtų privalomai būtų ženklinamos pagal ES direktyvą, suteikiant išimtims tokiai pakuotei, kurios ženklinimas yra sudėtingas ir reikšmingai padidintų jos kainą, dabar svarstoma suteikti galimybę gamintojams ir importuotojams žymėti pakuotę kaip jie tą nori padaryti.

Tačiau.. JIE TĄ DARO JAU DABAR ir nėra jokio teisės akto, kuris draustų žymėti pakuotę pagal naudojamą medžiagą ar geriausią tvarkymo būdą, nebent informacija būtų klaidinanti.

Toks teisės akto pakeitimas nesukuria jokios pridėtinės vertės ir nepakeičia absoliučiai nieko tik iššvaisto mokesčių mokėtojų pinigus.