Vokietijos ekodizaino pažibos 2021

Vokietijos Ekodizaino apdovanojimas yra tvarių produktų, paslaugų ir konceptų, pasižyminčiu išskirtiniu dizainu, įvertinimas. Nuo 2012 m. Vokietijos aplinkos ministerija ir Vokietijos aplinkos agentūra, kartu su Tarptautiniu Berlyno dizaino centru, jį teikia kasmet.

Visas 2021 m. nominantų sąrašas čia.

Išrinkome tuos, kurie gali būti aktualiausi Lietuvos sąlygomis:

CareTwice šampūno milteliai (CareTwice UG)

Šampūno milteliai gali būti lengvai transformuojami į skystą šampūną pridedant vandens. Milteliai yra popieriaus pakuotėje, o šampūnas suplakamas daugkartinėje pakuotėje. Maži, plokšti paketėliai ir ilgaamžis daugkartinis butelys yra sukurti taip, kad būtų sunaudojama kuo mažiau medžiagų, būtų perdirbami ir nereikėtų daug išteklių transportuojant.

CIRCLE JACKET (Neumühle Switzerland GmbH)

Visi CIRCLE JACKET švarko komponentai yra pagaminti iš mono medžiagų. Švarkas sukurtas tokiu būdu, kad gali būti lengvai išardomas į individualias dalis naudojimo pabaigoje. Tokiu būdu užtikrinamas tolesnis medžiagų srautas ir perdirbimas. Visos medžiagos ir komponentai yra pagaminti 400 km atstumu. Kartu su savo susigražinimo programa, Neumühle Switzerland GmbH garantuoja visų medžiagų pakartotinį naudojimą.

Dušo želė ir rankų muilo milteliai (Less Waste Club UG)

Prekyboje esantys skysti asmeninės higienos produktai turi virš 90 % vandens. Less Waste Club produktuose vandens kiekis sumažinamas praktiškai iki nulio. Pridedant vandens tokie milteliai tampa skystais asmeninės higienos produktais. Nenaudojant vandens, virš 90 % transportavimo svorio yra sutaupoma. Papildomai, atsisakoma perteklinio plastiko, kuris taip pat reikšmingai sumažina CO2 išmetimus visoje tiekimo grandinėje.

ECOfishing (ECOfishing UG)

ECOfishing UG gamina tvarius žvejybos svorelius iš pačių pagamintos biologiškai skaidžios medžiagos, kurios sudėtyje yra smėlis ir natūralūs junginiai. Jeigu svarelis nuplyšta, priklausomai nuo vandens temperatūros, jis per maždaug 5 – 14 dienų jis suyra. Panaudotos natūralios medžiagos, priešingai nei švinas, neužteršia gamtos.

Inovatyvūs pakavimo sprendimai (Alpla Werke, Alwin Lehner GmbH & Co KG)

Inovatyvūs pakavimo sprendimai turi mažesnį neigiamą poveikį aplinkai. ALPHA WERKE tai siūlo įvairioms produktų grupėms, kurios yra neįmanomos be talpos, pvz. valymo priemonėms ar kosmetikai. Į tris pagrindiniai žiedinės ekonomikos principai – sumažinti, panaudoti dar kartą, perdirbti – yra nuolat atsižvelgiama. Su jų pritaikymu galima susipažinti šiose pakuotėse: NOW, SUSANNE KAUFMANN ™ Refills, NIVEA NATURALLY GOOD Body Lotion and the Thether Tube.

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia Aplinkos bei Inovacijų ir ekonomikos ministerijas skatinti įmones užsiimti ekodizainu.