Saulės šviesos elektrinės ant Badeno-Viurtenbergo žemės pastatų stogų

Badenas-Viurtenbergas yra vienas stipriausių ekonominių regionų ne tik Vokietijoje, bet ir visoje Europoje. Ten įsikūrusi beveik visa Vokietijos automobilių pramonė pradedant Mercedes ir baigiant Porsche. Deja, tai yra vienas iš mažiausiai atsinaujinančios energetikos pasigaminantis regionas, kurios elektros mikse tesudaro 15 %. Pagal Energiewende programą regionas 2050 m. planuoja naudoti 80 % energijos iš atsinaujinančių šaltinių.

Graph of the installed solar power

Pačiame regione 2018 m. buvo 5856 MWp saulės šviesos elektrinių. Tai yra antras rezultatas Vokietijoje po Bavarijos. Tam, kad pagerintų šiuos rodiklius, Badeno-Viurtenbergo valdančios institucijos nusprendė padaryti saulės modulius privalomus ant stogų:

  • 2022-01-01 naujiems negyvenamiesiems pastatams ir parkavimosi aikštelėms.
  • 2022-05-01 naujiems gyvenamiesiems pastatams.
  • 2023-01-01 renovojiemiems pastatų stogams.

Kokie stogai yra laikomi kaip tinkami:

  • bent viena stogo dalis yra ne mažesnė nei 20 m2 ir neturi didesnio pasvirimo kampo nei 20 laipsnių arba yra pasviręs į pietinę hemisferą (rytų, pietų, vakarų) tarp 20 ir 60 laipsnių.
  • laikoma, kad stogas ant kurio krenta šešėliai yra dalinai apšviestas, kuomet bent 75 % saulės spindulių pasiekia stogą lyginant su stogu ant kurio nekrenta joks šešėlis.

Požeminiai, laikini ir kiti pastatai, kurių naudingas plotas mažesnis nei 50 m2 nėra laikomi kaip tinkami saulės šviesos elektrinių vystymui.

Keturios šalia viena kitos esančios parkavimosi aikštelės, kurios yra skirtos lengviesiems automobiliams ir neturi pasvyrimo kampo didesnio nei 10 laipsnių, yra laikomos tinkamomis. Taip par yra sąrašas išimčių, kuomet netaikoma.

Kad būtų patenkinas saulės šviesos elektrinių ant stogų reikalavimas, reikia užstatyti:

  • 60 % tinkamo pastato stogo ploto;
  • 75 % dalies, kuri yra laikoma kaip dalinai apšviesta.y
  • 60 % parkavimo aikštelės ploto.

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia Aplinkos ministeriją papildyti visų pastatų bei parkavimo statybos techninius reikalavimus, kad atsirastų reikalavimas saulės šviesos elektrines ant naujų ir renovuojamų statinių.