Tik 60 metų liko ūkininkauti jeigu ir toliau vyks tokia dirvų degradacija

Scientific American pateikė straipsnį dėl dirvos degradavimo.

JT skambina pavojaus varpais, nes sukurti 3 cm dirvos užtrunka apie 1000 metų ir jeigu toliau vyks tokia pati intensyvi žemdirbystė, visa pasaulio dirva degraduos per 60 metų.

FAO (Maisto ir žemės ūkio organizacija) taip pat praneša, kad apie trečdalis dirvos jau degradavo. Pagrindinė to priežastis – chemiškai intensyvi žemdirbystė, miškų kirtimas ir glabalinis atšilimas. Ir tai yra labai pavojinga situacija, nes apie 90 % mūsų maisto atkeliauja iš dirvos.

Remiantis FAO paskaičiavimas, jeigu nesikeis dabartinė situacija, tuomet dėl augančios populiacijos ir degradacijos 2050 metais liks tik ketvirtadalis ariamos ir naudingos žemės gyventojui nei tai buvo 1960 m. Tas pats raportas praneša, kad dirvos yra nepakeičiamos sugeriant anglies dvideginį bei filtruoti vandenį. Dirvos destrukcija sukuria nepageidaujamą ciklą, kurio metu mažiau anglies dvideginio yra sulaikoma, klimatas vis labiau šyla ir daugiau žemės degraduoja.

Kiekvieną minutę yra prarandama apie 30 futbolo laukų dirvos dėl intensyvios žemdirbystės. Ir vienas iš geriausių būtų bandyti tą pakeisti – plėsti organinę žemdirbystę.