Geri kompostavimo pavyzdžiai

Kompostavimas – gamtos būdas perdirbti nereikalingas organines medžiagas. Tai vienas veiksmingiausių veiksmų, kurių galima imtis, siekiant sumažinti atliekų kiekį, spręsti klimato kaitos problemą ir kurti sveiką dirvožemį. Paverčiant įvairias organines (pvz., mėšlą ar šiaudus) kompostu, galima pagaminti naudingos medžiagos – komposto, kuris praturtina dirvožemį, prisideda prie aplinkosaugos ir padeda kurtis tvarioms bendruomenėms.

Susipažinti su Lietuvos ūkininkų kompostavimo praktikomis vyko Erasmus Composter projekto dalyviai (plačiau apie projektą čia).

Apsilankyta buvo:

1. Marcinkevičių biodinaminiame ūkyje

2. Mindaugo Kinderio ekologiniame mėsinės veislininkystės ūkyje

3. Ekologiniame “Barsuko ūkyje”

4. Širvintų rajono žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje

Kompostavimą sėkimgai galima daryti nuo mažiausių iki didžiausių ūkių su įvairiais organinių atliekų srautais. Plačiau apie komposto naudą (pilna info čia ir čia):

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia LR Seimą ir Žemės ūkio ministeriją sukurti tokias sąlygas, kad ūkininkams būtų patraukliau naudoti organines trąšas tokias kaip kompostas nei mineralines. Tai galėtų būti finansinės paskatos naudoti organines trąšas, parama pasigaminti organinių trąšų, mokesčiai mineralinėms trąšos, mineralinių trąšų naudojimo ribojimas (kg per ha) ir pan.