Miškai – daugiau nei mediena

Pirmadienį Aplinkosaugos koalicijos vedama nevyriausybinių organizacijų, mokslininkų, bendruomenių ir aktyvistų grupė pareiškė pasitraukianti iš nacionalinio miškų susitarimo. Tuo pačiu Kaune pristatytame “nacionaliniame” miškų susitarime, deja, atsispindi tik komercinės medienos pramonės interesai ir siekis išlaikyti dabartinę situaciją.

Miškai sukuria daugybė vertės: absorbuoja CO2, yra ekosistemų dalis ir įvairiausių gyvybės formų buveinės, turi sveikatingumo naudos bei yra rekreacijos vieta, atlieka vaidmenį kultūriniame ir dvasiniame žmonių gyvenime. Ir, žinoma, teikia medieną. Plačiau apie pasitraukimo priežastis Aplinkosaugos koalicijos suorganizuotoje spaudos konferencijoje:

Your Website Title
How to Share With Just Friends

How to share with just friends.

Posted by Facebook on Friday, December 5, 2014

Lietuvos ekonomika dabar naudojasi nemokamomis įvairiausiomis miškų paslaugomis, tad būtų laikas investuoti į miškus kaip į infrastruktūrą – ir atsakingai ja naudotis bei saugoti ir prižiūrėti.

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia aplinkos ministeriją iš naujo įvertinti miškų susitarimą, kad jis iš tikro būtų nacionalinis ir atspindėtų ne tik medinos pramonės, bet ir visuomenės interesus.