Vokiško ekodizaino lauretai 2019: produktai

Kasmet Vokietijos Aplinkos Ministerija ir Vokietijos Aplinkos Apsaugos Agentūra renka geriausias eko-dizaino pavyzdžius produkto, paslaugos, koncepcijos ir jaunimo kategorijose.

Pateikiame lauretus produkto kategorijose:

Bananatex

Bananatex yra techninis audinys, pagamintas iš Filipinuose auginamų bananų augalų pluoštų. Tvarios miškininkystės sistemoje auginamas Abaca banano augalas yra tvirtas ir jam nereikia jokių pesticidų, trąšų ar drėkinimo. Neapdoroti „Abacá“ pluoštai perdirbami į funkcinį audinį, padengtą natūraliu bičių vašku, kuris atstumia vandenį, ir supakuoti į paprastos konstrukcijos maišus. Bananatex yra atvirojo kodo projektas prieinamas visiems norintiems!

Popierius 4.0

Steinbeis biuro popieriaus linija yra apdovanota „Mėlynuoju angelu“ ir ES ekologiniu ženklu “Ecolabel” bei atitinka „nuo lopšio iki lopšio“ principo reikalavimus. Bendrovė remiasi gamybos procesu, kuriame naudojama tik makulatūra: sunaudojama 83% mažiau vandens ir 72% mažiau energijos, o išmetamas CO2 kiekis sumažinamas 53%.

ECO⁴Sneaker

„ECO⁴Sneaker“ – nesenstančio stiliaus veganiški batai. Jie pagaminti iš perdirbtų medžiagų Portugalijoje. „ECO“ sportbačiai nėra klijuojami, bet sutvirtinami rankomis susiuvama 360° siūle. Priešingai nei įprastai gaminami sportbačiai, kurių CO2 pėdsakas yra 16–41 kg CO2, „ECO“ sportbačių – tik 4,37 kg CO2.

eTransport

eTransport“ – elektrinė pavara, leidžianti sunkvežimiams važiuoti į miesto centrus be triukšmo ir išmetamųjų teršalų. Tai prisideda prie tylesnės ir švaresnės miesto logistikos. Sistema sukurta tipinei dienai (nuo 40 iki 80 km) mieste. Šia pavara galima modifikuoti esamus transporto priemonių parkus ir integruoti į naujų komercinių transporto priemonių gamintojų transporto priemonių koncepcijas.

Eve Thermo

“Eve Thermo” – sumanus radiatorių termostatas, kuris reguliuoja kambario temperatūrą pagal individualius poreikius. Kambario temperatūrą galima keisti su „Siri“,„Eve App“, „Apple Home“ arba rankiniu būdu per integruotą jutiklinį valdymo pultą. „Eve Thermo“ naudoja „Apple HomeKit“ ir „Bluetooth Low Energy“ technologijas ir tiesiogiai jungiasi prie „iPhone“ ar „iPad”.

Grohe Sense und Sense Guard

GROHE Sense“ ir „GROHE Sense Guard“ – išmaniųjų namų produktų sprendimai. Vandens jutiklis „GROHE Sense“ stebi kambario temperatūrą ir drėgmę, nustato šalčio pavojų ir įspėja, jei rodmenys yra neįprastai aukšti ar žemi. Įrengus tiesiai virš pagrindinio vandens vamzdžio, „GROHE Sense“ gali automatiškai sustabdyti vandens tiekimą, jei, pavyzdžiui, buvo nustatytas didelis nutekėjimas.

„KSP to go”

“KSP go to“ – spinduliuote paremta mažų salių šildymo sistema. Priešingai nei įprastos spindinčios lubų plokštės, „KSP to go“ valdyti lengva: dėl modernios modulinės sistemos ir greito dizaino, naudojant naujovišką internetinį įrankį, reikia mažai įrankių ir žinių. Priešingai nei įprastos sistemos, KSP gali sutaupyti iki 40% energijos ir turi labai mažas gyvavimo ciklo sąnaudas. Šoninis LED apšvietimas papildomai derina šilumą ir šviesą.

„Joulia“

Dušo kanalas „Joulia-Inline“ su integruotu šilumos atgavimu, sugeba atgauna šilumą iš panaudoto šilto dušo vandens ir taip sušildyti ateinančią šalto vandens srovę. Toks vanduo prieš paduodant yra dar sumaišomas su karštu vandeniu siekiant užtikrinti norimą temperatūrą. Su naujausiais modeliais sunaudojama iki 63% mažiau energijos.

Save!

Nesant prijungtiems prie centralizuotos nuotekų valymo sistemos dažnai kyla problem su nuotekų valymu. Nuotekų srautų atskyrimas palengvina nuotekų tvarkymą. Atskyrimo tualetas save! atskiria šlapimą be mechaninių dalių nematomoje tualeto vietoje ir taip leidžia ekologiškai valyti bei perdirbti jose esančias maistines medžiagas kaip trąšas.

VELLO Bike +

“VELLO Bike“ – labai lengvas elektrinis sulankstomas dviratis miesto rajonams. Kompaktiškas, intuityvus ir greitas lankstymas bei aukšta važiavimo dinamika skatina juo naudotis kasdien. Elektrinė pavara su KERS savaiminio įkrovimo funkcija leidžia nuvažiuoti ilgas distancijas be įkrovimo iš elektros tinklo. VELLO dviračiai gaminami Vienoje.

weber.therm circle

“weber.therm“ circle yra perdirbta kompozicinė šilumos izoliacijos sistema (ETICS). Visi komponentai gali būti rūšiuojami atskirai po griovimo ir grąžinami į žaliavų ciklą. Tuo pat metu „weber.therm“ circle derina perdirbamumą su pilnai mineralinės kompozicinės šilumos izoliacinės sistemos pranašumais.

Wikkelhouse

„Wikkelhouse“ – „apvyniotas“ kartono namas. Naudojant šią modulinę koncepciją, poilsio namus, biurą ar parodų salę galima suprojektuoti individualiai. Moduliai yra sujungiami ir pagaminti iš vandeniui nelaidaus. Visas „Wikkelhouse“ gyvenimo ciklas yra tvariai apgalvotas. Nuo gamybos iki lankstaus nuimamų lengvų komponentų naudojimo, pakartotinio naudojimo ir perdirbimo.

WormUp_Home

„WormUp_Home“ specialius kirminų komposteris sukurtas butams mieste. Į komposterį įdėjus organinių atliekų, sliekai  jas apdoroja ir paverčia bekvapėmis aukštos kokybės augalų trąšomis. „WormUp_Home“ yra išdėstytas lygiais ir susideda iš natūralių molio mineralų, kvarco ir žemės paviršiaus. Tai suteikia sliekams natūralią aplinką. Gamyba vyksta iš gipso formų tradicinėje molio manufaktūroje Vokietijoje.

ZAbluefin ventiliatorius ZIEHL

Bioninis plastikinis ventiliatorius ZAbluefin – sukurtas tokioms darbo sąlygoms, kurios būdingos centriniams oro kondicionavimo įrenginiams. Ten jis tylus ir darbo metu sunaudoja mažai energijos. Jis pagamintas iš ZAmid, ilgo stiklo pluošto kompozicinės medžiagos, su minimaliu jos kiekiu. Atlikus bioninį optimizavimą, buvo pasiekti tie patys stiprumo rodikliai kaip ir įprastų plastikinių ventiliatorių tik su mažesnėmis medžiagų sąnaudomis.