Ar pica gali būti be atliekų?

Savaitgaliais, ir ne tik, ne vienas iš mūsų leidžia sau pasimėgauti greitu maistu su pristatymu į namus. Dažnai tai būna pica, kuri kilusi iš Italijos, bet jau yra gerai įsitvirtinusi ir Lietuvoje.

Picos Lietuvoje yra visuomet pristatomos kartoninėje dėžutėje su plastikiniu laikikliu ir, dažnai, su plastike esančiais padažais. Už visų tų pakuočių surinkimą ir tvarkymą mes pirkdami picą susimokame. Picų dėžutės keliauja į popieriaus, o visas plastikas į plastiko konteinerius.

panaudota picos dėžutė

Deja, yra paplitęs mitas, kad riebaluotos picos dėžutės yra neperdirbamos. Tai yra netiesa – jos yra ne tik perdirbamos, bet mes jau už tą perdirbimą jau sumokėjome!

Bet ar tai pats geriausias kelias? Perdirbti dėžutę į naują dėžutę su dideliu neigiamu poveikiu aplinkai. Vienkartiniai popieriniai maišeliai iš klimato perspektyvos net blogesni planetai nei vienkartiniai plastikiniai maišeliai! Pasaulyje jau yra alternatyvos, leidžiančios mums naudotis daugkartinėmis picų dėžėmis! Pateikiame kelis pavyzdžius.

Greentogo daugkartinė picos dėžutė

Greentogo (platforma JAV Durhamo mieste siūlanti maistą išsinešimui daugkartiniuose induose) birželį savo asortimentą papildė daugkartinėmis picos dėžėmis. Veikimo principas paremtas tuo, kad vartotojas pirkdamas sumoka už daugkartinę dėžutę, o ją sugrąžinęs – susigražina pinigus.

Greentogo veikimo principas

Nuo 2018 m. Didžiosios Britanijos Kardifo miesto picerijoje “Dusty Knuckles” galima gauti pica daugkartinėje aliuminio dėžėje. Pirmą kartą perkant, sumokamas 2 svarų mokestis. Dėžė negražinama, bet lieka vartotojui, o vartotojas ją panaudojęs kiekvieną kartą gauna 0.5 svaro nuolaidą.

Dusty Knuckles daugkartinė picos dėžutė

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia ir Lietuvos picerijas pasekti geruoju pavyzdžiu ir pradėti siūlyti daugkartines picų dėžutes!