Popierinių maišelių ekologiškumo mitas

Džiaugiamės, kad kai kuriose Europos šalyse yra ribojami vienkartiniai maišeliai. Ir ne tik plastikiniai, o visi vienkartiniai maišeliai. Daugumos iš jų naudojimo trukmė vos siekia 20 min.

Vienkartiniai plastikiniai maišeliai yra tapę sinonimu su tarša ir vartotojiškumu. Net jeigu gyventojas juos rūšiuoja – dažniausiai neperdirbami, o patekę į gamtą yra kelis šimtus metų.

Palyginimui, išrūšiuoti popieriaus maišeliai, jeigu yra nesutepti, yra puikiausiai perdirbami. O ir gamtoje per kelis metus suirtų (tik jokiu būdu nepalikite jų gamtoje).

Dažnam vartotojui gali pasirodyti, kad tai yra puiki alternatyva. Gal net “ekologiška”. Ypatingai apie tai rašo net du didieji portalai (DELFI ir 15min):

Tai kas blogai su popieriniais maišeliais? Pirma, jie yra itin nepatogūs neštis pakartoti dar kartą į prekybos centrą (priešingai nei vienkartiniai plastikiniai), tai tikrąją to žodžio prasme tampa vienkartiniai. Didžiojoje Britanijoje atlikta studija parodo, kad popierinių maišelių gamyba yra ženkliai imlesnė energijai nei plastikinių – tad jie maždaug 3 kartus labiau prisideda prie klimato kaitos:

Kitą kartą prieš perkant bet kokį vienkartinį maišelį, siūlome pagalvoti ar jums jo tikrai reikia?

Taip pat kviečiame Aplinkos ministeriją pasinaudoti Škotijos pavyzdžiu ir apmokestinti visus vienkartinius maišelius dėl jų neigiamo poveikio aplinkai.