Medžių sodinimas – vienas iš geriausių sprendimų sumažinti klimato atšilimą

Remiantis nauja studija, pasodinus daugiau nei 500 milijardų medžių, būtų galima iš atmosferos ištraukti maždaug 25 proc. anglies dvideginio. O svarbiausia – tam pakanka vietos.

Vienas iš pagrindinių studijos tikslų buvo ištirti kiek būtų įmanoma pasodinti medžių plantacijų, nesumažinant žemės ūkio ar urbanizuotų teritorijų. Gautas skaičius – 900 milijonų hektarų, teritorijos dydis prilygstantis JAV plotui. BBC praneša, kad medžių sodinimas yra efektyviausia priemonė prieš klimato atšilimą.

Remiantis autoriais, gauti duomenys aiškiai parodo, kad pasodinę 500 milijardų medžių galėtume atmosferoje esantį CO2 lygį sumažinti iki tokio, kuris buvo prieš šimtmetį. Nauji medžiai galėtų ištraukti apie 200 gigatonų anglies dvideginio, maždaug 2/3 to kiekio, kiek žmonės išmetė į atmosferą nuo pramonės revoliucijos.

Tačiau tyrėjai pabrėžė, kad medžių sodinimas nėra pakeitimas CO2 išmetimų sumažinimui ir iškastinio kuro naudojimui.

Net jeigu medžių sodinimas prasidėtų šiandien, tai nauji medžiai CO2 absorbuotų per 50-100 metų. National Geographic išskyrė, kad galimas medžių sodinimo plotas iki 2050 sumažėtų 1/5 iki 2050 net jeigu temperatūros pakilimas būtų apribotas ties 1.5 laipsnio Celcijaus lyginant su lygiu prieš pramonine revoliucija. Dalis tropinių teritorijų taptų per daug karštos ir netinkamos medžių auginimui.

Nepaisant keletos trūkumų, tai yra pati pigiausia ir efektyviausia priemonė. Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie medžių sodinimo!