Žymėti pakuotes paprasta

Ne vienam perkančiam įvairius supakuotus produktus yra iškilęs klausimas ar ta pakuotė perdirbama? Iš tiesų, 2017 m. sausio mėnesį Grynas.lt portale Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos iniciatyva įvykdyta visuomenės apklausa, kurios tikslas – nustatyti, ar gyventojai, pirkdami produktą, atkreipia dėmesį į ženkliuką, nurodantį, iš kokios medžiagos pagaminta pakuotė. Apklausoje dalyvavo 1311 gyventojų. Pagal apklausos rezultatus 27% gyventojų atkreipia dėmesį į ženkliuką, nurodantį, iš kokios medžiagos pagaminta pakuotė. Neabejojame, kad dabar dar didesniam žmonių skaičiui aktuali tiek pakuotės medžiaga tiek jos perdirbamumas.

PET ir HDPE pakuotės

Plačiau apie žymėjimą čia. Tačiau ar kiekvienam iš mūsų reikia išmanyti ką reiškia tas žymėjimas? VšĮ “Žiedinė ekonomika” mano, kad ne ir vartotojams šalia plastiko medžiagos dar būtų pateikiami paprasti ženkleliai – perdirbama arba neperdirbama pakuotė.

RecycleNow patekia žymėjimo pavyzdžius Anglijoje:

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia Aplinkos ministeriją standartizuoti perdirbamos ir neperdirbamos pakuotės žymėjimą Lietuvoje. Vartotojai nusipelno žinoti ir rinktis tai kas perdirbama!