Pakartotinis daiktų naudojimas yra pati geriausia žiedinės ekonomikos veikla, nes sumažina šiukšlių kiekį ir sutaupo milžiniškus kiekius išteklių bei su tuo susijusių šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Pavyzdžiui, kiekvieni pakartotinai naudojami marškinėliai sumažina CO2 pėdsaką maždaug 70 kartų ir sutaupo apie 3 kg CO2 (čia), o asmeninis kompiuteris net apie 260 kg CO2 (čia).
Daiktų atiduotuvių būna pačių įvairiausių: skelbimai portaluose, pvz., skelbiu.lt, įvairios socialinių tinklų grupės, pvz., Atiduodu/Dovanoju-Atiduotuvė-Vilnius Meta socialiniame tinkle, ir fizinės, pvz., Stotelės Dėk’ui Vilniuje, kurias valdo Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras. Pastarosios yra dažniausiai įsikūrusios didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse (DGASA) kur nuolat vyksta didžiuliai gyventojų srautai.
Iš viso yra 10 tokių fizinių daiktų atiduotuvių tinklių kiekvienoje Lietuvos apskrityje:
- “Stotelės Dėk’ui” Vilniaus apskrityje (čia);
- “Atiduotuvės” Kauno apskrityje (čia);
- “IMK” Klaipėdos apskrityje (čia);
- “TikoTiks” Alytaus apskirtyje (čia);
- “Daiktų kiemas” Šiaulių apskrityje (čia);
- “Dalinkimės” Utenos apskrityje (čia);
- “Gerų daiktų ir paslaugų mainytuvė” Panevėžio (čia);
- “Daiktų platforma” Telšių apskrityje (čia);
- “Padėk” Tauragės apskrityje (čia);
- “Daiktų pasidalyvuvės” (čia).
VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia gyventojus kuo dažniau lankytis daiktų atiduotuvėse, o Aplinkos ministerijai plėtoti didesnės gamintojų atsakomybės schemas, kad tokių daiktų atiduotuvių veiklą finansuotų gamintojai ir importuotojai, ypač tie kurie gamina ir / ar importuoja vienkartinius bei nepataisomus daiktus.