SCORE baigiamasis renginys

Trečius metus vykstantis Erasmus+ projektas SCORE eina į pabaigą. Buvo sukurta SCORE platforma žiedinės ekonomikos ir kitiems tvarumo iššūkiams spręsti (čia), daugybė mokytojų apmokyta, kurie tuos iššūkius išbandė su daugybe mokinių.

Gegužės 24 d. 5 Europos mokymosi institucijose (2-ose Vilniaus, Tauragės, Beartiz ir Barselonos) vyko baigiamasis SCORE renginys – hakatronas mokiniams sukurti tvaraus vystymosi scenarijų iki 2050 metų ir elektronikos taisymo.

Lietuvoje buvo sprendžiamas ateities scenarijų kūrimas:

Buvo koncentrojamasi ties 4 sritimis: būsto, mobilumo, vartojimo ir žemės ūkio. Galimi skirtingi ateities scenarijai: mažesnio vartojimo, dalijimosi, technologijų ir geresnės dabarties. Mokiniai turėjo galimybė atlikti 4 transformacijas vienam iš pateiktų ateities scenarijų arba savo sugalvotai ateičiai. Taip pat nagrinėjami ir tarpusavio sąryšiai, kompleksiškumas bei atšokimo reakcija.

3-oje mokyklose Lietuvoje (Vilniaus Lazdynių gimnazijoje, Vilniaus “Židinio” suaugusiųjų gimnazijoje, Tauragės STEAM centre) dalyvavo 73 mokiniai. Iš viso baigiamąjame renginyje trijose valstybėse dalyvavo daugiau nei 200 mokinių.

VšĮ “Žiedinė ekonomika kviečia visus Lietuvos mokytojus integruoti žiedinės ekonomikos ir tvarumo mokymą į savo programas.