Taline tik daugkartiniai indai viešuose renginiuose

Estijoje nuo 2024 m. sausio 1 d. tik daugkartiniai indai ir įrankiai bus leidžiami naudoti viešuosiuose renginiuose. Tam sparčiai pradėjo ruoštis Talinas, kuris šiais metais yra išrinktas kaip Europos žalioji sostinė. Pagal naujai priimtą Talino miesto atliekų tvarkymo planą keisis sąlygos organizuojantiems viešus renginius. Nuo 2023 m. birželio 1 d. renginiai (iki 30 000 dalyvių) gėrimams ir maistui turės naudoti tik daugkartinius indus ir įrankius. Nuo 2024 m. sausio 1 d. toks reikalavimas bus taikomas absoliučiai visiems viešiesiems renginiams. Vienkartinės maišymo lazdelės ir kokteilių papuošimai galės būti naudojami, jeigu jie yra ne iš plastiko (jokiems biologinės kilmės ar kompostuojamiems plastikams išimtis nėra numatyta).

Tikimasi, kad perėjimas į daugkartinius indus padės geriau gyventojams suprasti, kad galima išvengti daugybės tonų atliekų viešuose renginiuose ir tuo pačiu prisidėti prie žiedinės ekonomikos verslų kūrimosi. Ir tai ne vieninteliai reikšmingi pokyčiai – nuo balandžio 1 d. visi nekilnojamo turto objektai Taline privalės pradėti rūšiuoti biologiškai skaidžias atliekas. Individualiuose namuose ir kotedžuose (turinčiuose iki 2 butų) galima pasirinkti kompostuoti savo atliekas vietoje.

Talino atliekų tvarkymo planas 2022-2026 m. čia.

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia aplinkos apsaugos agentūrą, aplinkos ministeriją bei visas Lietuvos savivaldybės priimti sprendimus, kuriais viešuosiuose renginiuose būtų ribojamas vienkartinių indų ir įrankių naudojimas.