Kiek kainuoja biodegalai?

Lietuvoje degalinėse parduodamas dyzelinas turi 7 % pagal tūrį biodegalų. Remiantis Orlen Lietuva pateiktomis kainomis (bazinė kaina terminale Mažeikių raj.), galima apskaičiuoti kiek toks biodegalų priedas kainuoja. Atitinkamai, su biodegalais yra nuvažiuojama maždaug 1 % mažiau, tai įskaičiuotas ir tas atstumo sumažėjimas.

Lietuvos vartotojai vidutiniškai už dyzeliną B7 su RRME (riebalų rūgščių metilo esterį) mokėdavo maždaug nuo 8,1 iki 9,7 centro/litrui daugiau bazine kaina “Orlen Lietuva” terminale Mažeikių raj. Atitinkamai pridedant transportavimą, degalinių operatoriaus maržą ir PVM, ta suma tampa maždaug 11-14 centų už litrą.

Jeigu šios lėšos būtų skiriamos skatinti elektrinį mobilumą – poveikis klimatui būtų daug mažesnis ir tarša didžiuosiuose miestuse imtų mažėtų. Taip pat atpigtų maisto žaliavos.

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia aplinkos, energetikos ir žemės ūkio ministerijas peržiūrėti alternatyviųjų degalų įstatymą ir vietoje pirmos kartos biodegalų skatinti elektrinį mobilumą.