Už ką balsuoti Europos Parlamento rinkimuose?

Didžiausi Europos aplinkosauginiai nevyriausybinia tinklai atliko Europos parlamento narių balsavimų tyrimą, kuris atskleidė, kad tik nedidelė dalis EP narių 2019-2024 m. kadencijos metu veikė kaip žaliojo kurso gynėjai. Dauguma EP narių veikė kaip atidėliotojai arba priešistorinio mąstymo šalininkai, vilkindami realius veiksmus, balsuodami padrikai ir nenuosekliai, arba, dar blogiau, visiškai nesugebėdami įveikti Europą ištikusių krizių. Tad jau mažiau nei už 2 mėnesių įvyksiantys nauji rinkimai yra itin svarbūs.

Transporto, energetikos ir klimato srityse, dabartinės kadencijos metu ES buvo naudinga jėga. ES institucijos padarė tai, ko negalėjo ar nenorėjo padaryti nacionalinės vyriausybės – nuo daugkartinių pakuočių tikslų iki CO2 mokesčių lėktuvams ir laivams. Daugelyje Europos šalių be ES aplinkos apsauga būtų labai menka. Iš 30 teisės aktų, kuriais buvo siekiama, kad Europa taptų klimatui, gamtai ir aplinkai neutralus žemynas, 12 teisės aktų ir 49 išanalizuoti pakeitimai buvo skirti ilgalaikiam Europos keliui siekiant klimato neutralumo ir pažangos pereinant prie tvaraus transporto ir energetikos. Su klimatu, energetika ir transportu susijusių įstatymų balsavimo rezultatai rodo, kad kai kurios partijos buvo mažiau orientuotos į ateitį ir balsavo už tai, kad nešvarus ir taršus transportas bei energetika dirbtinai išliktų rinkoje.

Plačiau apie balsavimų tyrimą ir išsamūs rezultatai (čia).

VšĮ “Žiedinė ekonomika” Europos parlamento balsavime kviečia balsuoti už tuos, kurie prioritetu laiko klimato neutralumą, aplinkos apsaugą ir perėjimą prie netaršios žiedinės ekonomikos.