Daugkartinės pakuotės plovimas

Kiekvienas Gento apylinkėse organizuojantis renginį su daugkartinio naudojimo puodeliais nuo 2020 m. gali plauti indus didžiulėje plovykloje. “Washi-it” plovykla kainavo 200 000 eurų ir per valandą išplauna ir išdžiovina apie 8 000 daugkartinių plastikinių puodelių. Prieš provyklai atsirandant buvo didžiulė tokių paslaugų paklausa.

Nuo 2023 m. birželio visi vieši renginiai Flandrijoje privalo naudoti daugkartinius gėrimų indelius, su išimtimi tiems renginių organizatoriams, kurie naudoja PET indelius ir gali užtikrinti 95 % surinkimo bei perdirbimo lygį. Šie reikalavimai iš esmės reiškia, kad daugkartiniai gėrimų indeliai tapo norma visuose viešuose renginiuose. Tokių indelių plovimas rankomis yra itin neefektyvus ir kai kuriais skaičiavimais Belgijos rinkoje kainuoja apie 20 ct vienetui. Be to, džiovinimas kelia papildomų rūpesčių, nes netinkamai išdžiovinus gali atsirasti pelėsis. Pramoninės plovimo linijos visa tai išsprendžia.

“Wash-it” plovykla yra itin patogi renginių organizatoriams – užtenka užpildyti formą internetu ir nurodyti visus pageidavimus. Į renginį pristatomi daugkartiniai puodeliai ir (arba) po renginio surenkami puodeliai, išplaunami, išdžiovinami bei grąžinami.

Puodelių plovimo kaina priklauso nuo kiekio. Priklausomai nuo kiekio, standartinių puodelių plovimas, džiovinimas ir rūšiavimas kainuoja nuo 6 iki 12 centų. Kuo ypatinga “Wash-it” plovykla Gente? Joje dirba asmenys iš pažeidžiamų socialinių grupių ir taip jiems sukuriamos naujos galimybės.

VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia LR Seimo narius kviečia greičiau priimti įstatymų pakeitimus ribojančius vienkartinių gėrimų indelių naudojimą viešuose renginiuose kaip tą jau padarė Estija ir daugybė kitų ES šalių ir miestų.