
Žemės ūkiui tenka pagrindinis vaidmuo tenkinant pasaulinius maisto poreikius ir palaikant socialinį ir ekonominį stabilumą. Tačiau kai kurios žemės ūkio veiklos rūšys gali neigiamai paveikti aplinkosaugos problemas, pavyzdžiui, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, maistinių medžiagų nuostolius ir biologinės įvairovės mažėjimą, daryti poveikį klimato kaitai, vandens kokybei ir kiekybei bei ekosistemų funkcionavimui. Reaguodama į tai, Europos Komisija (EK) skatina integruoti aplinkos tvarumą į žemės ūkio politikos sistemas, įskaitant bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP).
Šiomis aplinkybėmis tvarios ūkininkavimo praktikos nustatymas yra labai svarbus siekiant ES (ir Lietuvos) tvarumo tikslų, ypač siekiant įvertinti žemės ūkio sektoriaus aplinkosauginį ir klimato veiksmingumą. Siekdami padėti tai padaryti, šioje ataskaitoje pateikiame išsamų koeficientų, kuriais kiekybiškai įvertinamas ūkininkavimo praktikos poveikis aplinkai, rinkinį. Daugiausia dėmesio skiriama šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui, anglies dioksido sekvestracijai ir maistinių medžiagų nuostoliams, šie koeficientai gauti iš mokslinių straipsnių, daugiausia metaanalizių, kurios buvo peržiūrėtos atlikus sisteminę literatūros analizę. Juose pateikiama vertingų įžvalgų apie įvairių žemės ūkio valdymo galimybių poveikį, tiesiogiai susijusių su BŽŪP intervencijų galimo poveikio aplinkai ir klimatui vertinimu.

Ataskaitoje (čia) pateikiama daugiau kaip 100 lentelių, kuriose pateikiami kiekybiniai koeficientai, įvertinantys 35 ūkininkavimo būdų (nuo pavienių ūkininkavimo būdų iki pasėlių sistemų arba išsaugojimo ir atkūrimo veiksmų), pateikiamos aiškios nuorodos į konkrečias mokslininkų nuorodas, kartu su išsamia kontekstine informacija.
Sisteminės literatūros apžvalgos ir tyrimų atrankos rezultatų santrauka: Tyrimų skaičius koeficientų, išskirtų kiekvienam ūkininkavimo praktikos ir poveikio aplinkai deriniui, remiantis statistiškai reikšmingais rezultatais. Tušti langeliai gali reikšti tiek situacijas, kai nėra statistiškai reikšmingo poveikio arba literatūros apžvalgos metu negautų rezultatų.

Apie kiekvieną iš jų plačiau ataskaitoje.
VšĮ “Žiedinė ekonomika” kviečia prioretizuoti aplinkai draugiškiausius tvaraus ūkininkavimo būdus ir juos įtraukti į geros agrarinės ir aplinkosauginės būklės reikalavimus.